Jsme jeden tým, který nic nevzdává, bojuje a drží při sobě! JSME TEMPO!

...na webu Vršovic

18.09.2012 00:02

Vršky - Tempo 2 : 0 (0 : 0)

V druhém přeborovém kole jsme přivítali na domácím hřišti tým Tempa. A bylo to utkání vyrovnané a také hodně kvalitní. Před rokem to byla v podobně skvělém utkání s tímto soupeřem gólová přestřelka, ve které jsme soupeře udolali v poměru 6:5. Letos sice tolik branek nepadlo, ale rozhodně ne proto, že by snad některý z týmů vsadil na urputnou defenzivu. Naopak. Do útoku se vždy hnala většina hráčů týmu, který byl právě v držení míče. Jenže na straně Tempa předvedl mimořádný výkon gólman. Ten sbíral naše centry zprava - zleva, lapal střely ze hry i z přímáků, s nadhledem řešil trmy vrmy v pokutovém území a navíc velmi jistě rozehrával. Na druhé straně zahráli výborně kluci v naší obraně, kteří většinou stačili utnout akci soupeře ještě před zakončením. Navíc se stačili aktivně zapojovat do útočných akcí. To jim tentokrát umožnili i záložníci, kteří dnes až na výjimky dokázali, že už jim určitě někdo vysvětloval to, že fotbal není jen hra směrem dopředu. A abych nezapomněl. Co už prošlo na naši branku, jistil svými zásahy Michal. Po bezbrankovém poločase z kabin přišli na plac lépe naladěni hráči Tempa a v prvních pěti minutách to byli oni, kdo určoval ráz hry. Pak jsme se ale stali aktivnějšími my a dokázali si připravovat slušné šance. Rozhodnutí zápasu tak mohlo přijít dřív, než nakonec přišlo. V hlavě mi uvízl Tádův a Vostičův přímák, šance Vojty zakončená střelou nad, Pepův nájezd ze strany, Šarviho střela těsně nad, Tádovo promáchnutí po centru ze strany nebo jeho samostatný nájezd řešený sice správně střelou po zemi k tyči, ale ne dost důraznou, aby si s ní hostující gólman neporadil… Na straně Tempa považuju za stoprocentní šanci, při níž Michal špičkou kopačky vytáhl střelu ke kopačkám dalšího útočníka soupeře, který ale odkrytou branku netrefil. Nakonec to přišlo deset minut před koncem. To se nám podařili dvě opravdu velmi pěkné, rychlé akce. Při té první Táda pohotově usměrnil do sítě centr Vojty. Při té druhé šel balon v rychlém sledu od Fialky přes Vojtu až k Peťovi, který trefil volný prostor mezi nohama gólmana. I když mám podezření, že mířil trochu někam jinam, vůbec nám to neva. Takže. Nakonec jsme podle mého názoru zvítězili zaslouženě. Přeci jen jsme těch dobrých šancí dokázali vyprodukovat o něco víc než náš soupeř.

Branky : Pecák (Růžička, Hauptmann) 1:0, Hauptmann (Růžička, Fiala) 2:0

Sestava : Bednář, Jenderka, Vostál, ‚Hloušek, Veselý, Růžička, Hauptmann, Pecák, Pastorek, Hable, Fiala, Šarvi.